T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / ATAŞEHİR - İstanbul Fuat Sezgin Bilim ve Sanat Merkezi

Duyurular

Mrt

Sevgili LİSE Öğrencilerimiz,

15-17-18 Mart tarihlerinde farklı üniversiteler ve farklı bölümlerde eğitimlerine devam eden BİLSEM mezunlarımız, paylaşım günlerimizde sizlerle, okumakta oldukları üniversite, bölüm ve üniversite sınav süreci hakkında palaşımlarda bulunacaklar.

Rehberlik Öğretmenimiz Sinem IŞILAK KUTLU' nun düzenleyip planladığı etkinliğimiz, aşağıda bulunan afişlerdeki program dahilinde yapılacak olup, lise öğrencilerimize yöneliktir.

Tüm lise öğrencilerimizi paylaşım günlerimize bekliyoruz. 

Tüm Team Katılım Linki TIKLAYINIZ 

 

 

Şbt

Veli Akademileri Seminerlerimiz kapsamında Marmara Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Öğretim Üyesi Oktay AYDIN "Yetenekten Kariyere Doğru" konulu semineri ile Teams üzerinden siz velilerimiz ile birlikte olacak. Tüm velilerimiz davetlidir. 

TEAMS LİNK

26 ŞUBAT 2021 Cuma Saat: 20.00

Şbt

Değerli Velilerimiz,


1 Mart 2021 tarihi itibariyle tüm sınıf seviyelerinde yüz yüze eğitime geçilecektir. Yüz yüze eğitime katılım pandemi sebebiyle zorunlu değildir. Uzaktan eğitimi tercih eden velilerimizin, öğretmenlerimiz tarafından  iletilecek dilekçeyi doldurarak en geç 23/02/2021 Salı gününe kadar öğrencilerinizin dersine girdiği tüm öğretmenlere iletmeleri gerekmektedir.

Yüz yüze eğitim ve uzaktan eğitim ders programları aynı gün ve saatlerde, hafta içi uygulanmaya devam edilecektir. Lütfen tercihinizi öğretmenlerinize belirtiniz ve uzaktan eğitime devam etmeyi tercih ediyorsanız dilekçenizi öğretmenlerinize gönderiniz.

Bu konuyla ilgili SMS atılmayacak olup tüm iletişimi öğretmenlerimizle sağlamanızı rica eder, sağlıklı günler dileriz.

Hülya ÖZYÜREK 

Merkez Müdürü


Öğretmeni ile iletişime geçemeyen velilerimiz için öğretmenlerimizin mail adresleri aşağıdadır.

 

Şbt

Türkiye'de öğrenim gören öğrencilerin matematiği öğrenmede deneyimleriyle matematiğe yönelik olumlu tutum geliştirmesini ve Ulusal düzeyde matematiksel okuryazarlık becerilerini geliştirmesini sağlamak amacıyla İlkokul 3. ve 4. sınıf, Ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf, Lise 9. ve 10. sınıf öğrencilerine 9-10 Nisan 2021 tarihlerinde uygulanacaktır.

 

Başvurmak isteyen öğrencilerimizin yarışma ücretini (25 TL) okul aile birliğine teslim etmeleri gerekmektedir. Kurumsal başvuru okul aile birliği üzerinden yapılacaktır.

(Ücret teslimatı kuruma gelerek yapılacaktır.)

 

Başvurmak için tıklayınız.

https://forms.gle/Dg651bLCEuMusTTY7

 

NOT:

Form 15-21 Şubat 2021 tarihleri arasında açık kalacaktır.

Yarışma ücreti en geç 23 Şubat 2021 tarihine kadar 10.00- 16.00 saatleri arasında teslim edilmesi gerekmektedir.

Formu doldurup yarışma ücretini okul aile birliğine yatıran öğrencilerin kesin kayıtları gerçekleştirilecektir.

 

Tales matematik yarışması web adresine ulaşmak için linki tıklayabilirsiniz. https://yarisma.talesmatematikmuzesi.com

Ock

ÖNEMLİDİR : 

Eğitimlerimiz Microsoft Teams üzerinden yapılmaktadır.

Teams Uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. TEAMS İNDİRME LİNKİ

Etkinlikler ORTAOKUL ve LİSE BİLSEM öğrencilerine Yöneliktir.

 

25 OCAK-05 ŞUBAT 2021 EĞİTİMLERİMİZ AŞAĞIDAKİ LİNKTEN YAPILACAKTIR.

İSTANBUL FUAT SEZGİN BİLSEM BİLİM KAMPI TEAMS TOPLANTI LİNKİ İÇİN TIKLAYINIZ

Teams Eğitim Linki 1000 kullanıcıyı aştığında aktifleşecek olan Youtube Canlı yayın Linkinden Eğitimi Takip edebilirsiniz.

İSTANBUL FUAT SEZGİN BİLSEM BİLİM KAMPI YOUTUBE CANLI YAYIN LİNKİ


 2 Şubat Salı günü 15.30-16.30 arasında gerçekleştirilecek olan DOÇ.DR. HÜSEYİN ÜNÜBOL' un Zihin Oyunları 2 Eğitimi hocamızın yoğun programından dolayı iptal edilmiştir.

 

Devamlı üreten, durmaksızın bilimsel çalışmalar yapan, hayatını bilime ve teknolojiye adamış, tutkulu, alanının en donanımlı bürokrat, teknokrat, akademisyen, eğitmen, uzman ve konuşmacılarını bir araya getirdiğimiz İstanbul Fuat Sezgin Bilim ve Sanat Merkezi'nin hazırladığı, 25 Ocak - 5 Şubat arası gerçekleşecek BİLSEM Bilim Kampı'nın tüm detayları, sunumların gün ve saat bilgileri ile katılım linkleri aşağıda yer almaktadır.

GÖZÜNÜZ BİZDE AKLINIZ BİLİMDE OLSUN !

İSTANBUL FUAT SEZGİN "BİLSEM BİLİM KAMPI PROGRAMI PDF DOSYASI İÇİN TIKLAYINIZ"

ÖNEMLİ BİLGİ: Microsoft Teams Uygulamasını indirerek kaydolmanız gereklidir.

Eğitimlere yukarıdaki PDF dosyadaki TEAMS LİNK'e tıklayarak ulaşablirsiniz. 

Ock

Sevgili Öğrencilerimiz ve Değerli Velilerimiz,   Dahil olduğumuz Erasmus+ projesi "The best assistant of the teachers of English and Maths, Digital assesment" için Erasmus+ proje ekibi öğrencilerimiz tarafından hazırlanan logo çalışmalarını oylayarak, ülkemiz ve kurumumuz adına seçeceğimiz logo konusunda bizlere destek olur musunuz?

Erasmus+ ekibi

OYLAMA LİNKİ

Ock

Veli Akademileri Seminerlerimiz kapsamında İstanbul Gelişim Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Pelin EKŞİ "ÇOCUKLARIMIZI GÖNÜLLÜ OKUR YAPMANIN YOLLARI" konulu semineri ile Teams üzerinden siz velilerimiz ile buluşuyor. 

TEAMS LİNK

15.01.2021 Saat: 20.00

Ock

Sevgili Öğrencilerimiz,   Kurumumuz eski öğretmenlerinden Dr.Öğr.Üyesi Şerefnur ATİK tarafından BYF, ÖYG ve Proje öğrencilerimize yönelik projeler konusunda verilecek olan seminerimiz, 9 Ocak 2021 Cumartesi akşamı TEAMS üzerinden gerçekleşecektir. 

TEAMS KISA LİNK

Ara

Değerli Velilerimiz ve Sevgili Öğrencilerimiz,

1 Ocak 2021 Cuma günü resmi yılbaşı tatilidir.

31 Aralık 2020 Perşembe günü ise mevzuatta yer almadığı için tatil değildir.

31 Aralık 2020 Perşembe günü online derslerimiz devam edecektir.

 

2021 yılının tüm insanlığa sağlık, barış ve huzur getirmesi dileklerimizle...

Ara

Özel Yeteneklerin Geliştirilmesi Daire Başkanımız Sn. M. Ramazan BARIN, Bilim ve Sanat Merkezimizin öncülüğünde, ülke çapındaki tüm Bilim ve Sanat merkezleri mezunları ile buluşuyor.

Ara

Değerli Velilerimiz ve Sevgili Öğrencilerimiz,

Veli akademelerimi seminerlerimizin 4. bölümünde Üsküdar Üniversitesinden Biyogüvenlik ve Genetik Uzamnı Doç. Dr. Kaan YILANCIOĞLU, "BEN NASIL BÜYÜK ADAM OLACAĞIM" başlıklı online sunumu ile 24 ARALIK 2020 Perşembe 20.30-21.30 arasında sizlerle olacaktır. Tüm Lise öğrencilerimiz, Mezun öğrencilerimiz ve istekli velilerimiz TEAMS üzerinden davetlidir.

Microsoft TEAMS TOPLANTI LİNKİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Rehberlik Birimi:

Sinem Işılak KUTLU
Psk. Danışman.-Rehber Öğretmen

Ara

Değerli velilerimiz,

*Eleştirel Okuma Grubu çalışması ile hem çocuklarımızı daha iyi anlama, doğru yönlendirebilme, sağlıklı bir iletişim kurabilme hakkında bilgiler edinmek hem de çocuklarımıza model olmak ve okumayı yaşam kültürü haline getiren gelecek kuşakların yetişmesine katkı sağlamak amaçlanmıştır.

*Bu çalışma ile her ay önceden belirlenen ebeveynlere yönelik bir kitap okunacak ve her ayın son haftası online platformda bir araya gelerek okuduğumuz kitap üzerinde paylaşımlarda bulunacağız. Ocak ayında başlayıp Haziran ayında bitecek olan çalışmamızda toplamda 6 kitabı okuyup değerlendirmek için toplanmış olacağız. Aylık okunacak kitabı ve listeyi sizlerin de tavsiyelerini gözeterek oluşturacağız.

*Sizler de ebeveynlik hakkında kitaplar okumayı seviyorsanız, okuduklarınızın üzerinden geçmek ve konuşmak isterseniz eleştirel okuma grubuna davetlisiniz.
Not: Oluşturulacak kitap listesi başvuru yapan velilerimizle mail yoluyla paylaşılacaktır.

BAŞVURULAR TAMAMLANMIŞTIR!


Sinem Işılak KUTLU
Psk. Danışman.-Rehber Öğretmen

Ara

5-6-7. SINIF ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE

Kurumumuzda yürütülen e-twinning projelerinde görev almak isteyen 5-6-7. sınıf öğrencilerimizin

14/12/2020 tarihine kadar İngilizce Öğretmeni Özlem MADEN'e "e-twinning atölyesine katılmak istiyorum." yazarak öğrenci bilgilerini de içeren mail göndermeleri gerekmektedir.

Başvuru mail adresi: ozlemmaden3@gmail.com 

Son tarih: 14/12/2020

Ara

Değerli Velilerimiz ve Sevgili Öğrencilerimiz,

BİLSEM Yönergesi gereği BYF gruplarının 2 yıl içerisinde alması gereken 12 farklı alan dersi, yılda 3 döngü, her döngüde 2'şer ders şeklinde verilmektedir.

Bu kapsamda; 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı BYF grupları alan dersleri değişikleri yapılmış olup, 07.12.2020 tarihi itibarıyla BYF öğrencilerimiz yeni alan derslerine yine Teams üzerinden online olarak devam edeceklerdir.

Ders öğretmenleri Teams üzerinden gruplarındaki öğrencileri eklemektedirler. Gruba eklenen öğrencilerimiz kurumumuz tarafından verilen "ad.soyad@istanbulbilsem.net" uzanılı Teams kullanıcı hesabınız ile giriş yaptığınızda; otomatik olarak derslerinizi ve ders gün ve saatlerinizi görebileceksiniz. Hafta içerisinde en geç ders gününüzden önce öğretmenleriniz sizleri gruplarınıza eklemiş olacaklar.

Ayrıca tüm BYF grubu öğrencilerine değişen alan dersleri, ders öğretmenleri, ders günü ve saati SMS ile iletişim numaralarına gönderilmiştir. (operatörlerden kaynaklanan gecikmelerden ya da ulaşmayan SMS'lerden kurumumuz sorumlu değildir.)

Bir sonraki BYF ders döngüleri Mart 2021' de gerçekleştirilecektir.(3. Döngü)

45 BYF Grubu 354 öğrenci ile yapılan döngüde, öğrencilerin almadıkları alan derslerini verebilmek adına büyük emek verilerek yapılan planlamada ders ya da gün değişikliği yapılması mümkün değildir.(Web sitemizdeki ders programında, BYF gruplarının yeni alan dersleri teknik bir sebepten dolayı görüntülenememektedir.)

Tüm öğrencilerimize sağlıklı günler ve derslerinde başarılar dileriz.

Kas

Sevgili Velilerimiz,

Veli akademelerimi seminerlerimizin 3. bölümünde Dr. Neslihan YAMAN, EBVEYNLİK PATİKASI başlıklı online sunumu ile 25.11.2020 Çarşamba 20.00-21.00 arasında sizlerle olacaktır. Tüm Velilerimiz TEAMS üzerinden davetlidir. 

Microsoft TEAMS TOPLANTI LİNKİ İÇİN TIKLAYINIZ