T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / ATAŞEHİR - İstanbul Fuat Sezgin Bilim ve Sanat Merkezi

Haberler

Haz

İstanbul Fuat Sezgin Bilsem öğrencilerimiz,

2 Altın Birincilik madalyası5 Gümüş İkincilik madalyası1 Bronz Üçüncülük madalyası madalya alarak,

büyük bir başarıya imza attılar.

Sinan Gencer Altın Madalya-Matematik

Özgür Karagül Altın Madalya-Bilgisayar

Kübra Efnan Dilmaç-Gümüş Madalya-Bilgisayar

Emir Dinçel Gümüş Madalya-Bilgisayar

Ahmet Kerim Akdağ Gümüş madalya-Matematik

Bersu Berker Bronz madalya -Matematik

alanlarında toplam 8 madalya alarak bizleri onurlandırmışlardır.

Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenleri F. Yudum Özer Ayüz, Asuman Akdemir Tirsi, S.Sezer Arbağ ve Eyüp Sucu öğretmenlerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

May

TÜBİTAK Destek Programlarından 4️⃣0️⃣0️⃣4️⃣programı Problem Çöz! Hayatı Yaşa! "Özel Yetenekli Öğrencilerin Doğada Yaratıcı Problem Çözme Becerilerinin  Geliştirilmesi" projemiz ile Ataşehir MEM adına başvurduğumuz 4️⃣0️⃣0️⃣7️⃣programı "Yaşanabilir Gelecek İçin Sürdürülebilirlik Bilim Şenliği" projemiz destek almaya hak kazanmıştır.

TÜBİTAK 4007 proje yürütücüsü Kurum Müdürümüz Hülya Özyürek ve TÜBİTAK 4004 proje yürütücüsü Matematik öğretmenimiz Sami Sezer Arbağ'a,  projede büyük bir özveriyle çalışan Müdür Yardımcımız Kader Arkan Sezgin ile emeği geçen tüm öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ederiz.

May

TEKNOFEST 2021'DE EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ KATEGORİSİNDE 4 PROJE İLE FİNALDEYİZ

May

BYF,ÖYG,PROJE GRUPLARI İLE VELİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİK

May

40.Uluslararası Pınar Çocuk Resim yarışmasının kazananları belli oldu 

Nis

Sana anlatılanlar masal değil çocuk

Asil bir milletin şanlı tarihi...


Destek grubu öğrencilerimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları...

Nis

İstanbul Fuat Sezgin Bilim ve Sanat Merkezi eTwinning öğrencilerimiz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını sanal sergi çalışmasıları ile renklendirdiler.   

23 Nisan çocuklara özel, çocuklarla güzel !  

Sanal Sergi Linki İçin TIKLAYINIZ

Nis

 15 Nisan Dünya Sanat Günü Kutlu Olsun.   

Dünya Sanat Günü, her yıl Nisan ayının 15. günü kutlanan, sanat etkinlikleri düzenlenip cadde ve sokakların sanat eserleri ile süslenildiği bir gün olarak kabul edilir. 2012 yılı itibarıyla kutlanmaya başlanılmıştır.


Bu çerçevede görsel sanatlar bölümü öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin emeği ile hazırlanan sanat etkinliklerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.  

 

İstanbul Fuat Sezgin Bilsem, Görsel Sanatlar Eylem Özgül ERTEM Atölyesi Harika Sanat Çalışmalarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://online.flippingbook.com/view/225612079/

 

İstanbul Fuat Sezgin Bilsem, Görsel Sanatlar Birimi  Esra Yılmaz Atölyesi Harika Sanat Çalışmalarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://t.co/MHemKB3h1R  

 

İstanbul Fuat Sezgin Bilsem, Görsel Sanatlar Birimi  Filiz Kansu ÇELİK Atölyesi Harika Sanat Çalışmalarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://t.co/EP2OymUPRJ  

 

İstanbul Fuat Sezgin Bilsem, Görsel Sanatlar Birimi Nermin AKSOY Atölyesi Harika Sanat Çalışmalarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://t.co/vfwI9xkXjw

Nis

Mesleki ve Teknik Eğitimde 1000 Okul Projesi-BİLSEM işbirliği kapsamında,kurumumuz öğrencileri, müdür yardımcımız Halil VAROL ve rehber öğretmenimiz İbrahim KOÇ rehberliğinde, Nuri Cıngıllıoğlu MTAL Kimya Laboratuvarında, dezenfektan yapımı workshop etkinliğinde, kendi dezenfektanlarını yaptılar. Müdür yardımcısı Kerem Öz ve Kimya Öğretmenleri Zeynep GÜNEŞ ile Nur KARAOĞLANOĞLU'na, etkinilikte bizlere gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Nis

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Levent YAZICI; ülkemizde ilk kez yapılan, 185 Bilim ve Sanat Merkezinden 305 projenin yarıştığı Turkcell ZEKATHON Turnuvasında Lise kategorisinde "Ağaçları Yapraklarından Tanıyan Uygulama" projesi ile Türkiye BİRİNCİSİ olan "Ağaç Gezginleri" takımı öğrencilerimizi ve takım koçu müdürümüz Hülya ÖZYÜREK'i makamında kabul ederek, hediyelerini takdim etmiştir. Kendilerine teşekkür ederiz.

Nis

Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Yarışması'nda kurumumuzdan;

5. sınıflarda Türkiye 4. sü,

6. sınıflarda Türkiye 9. su,

8. sınıflarda Türkiye 20. si,

9. sınıflarda Türkiye 23. sü,

11. sınıflarda Türkiye 19. su olan öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi yürekten tebrik ederiz.

 

Nis

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. İsmail GÜNDAY, Özel Eğitim Şube Müdürümüz Sn. Ali EROĞLU ve Şube Müdürü Sn. Naci CENGİZ kurumumuzu ziyaret ederek; ülkemizde ilk kez yapılan, 185 Bilim ve Sanat Merkezinden 305 projenin yarıştığı Turkcell ZEKATHON Turnuvasında Lise kategorisinde "Ağaçları Yapraklarından Tanıyan Uygulama" projesi ile Türkiye BİRİNCİSİ olan "Ağaç Gezginleri" takımımız öğrencileri ve takım koçu, müdürümüz Hülya ÖZYÜREK' e, plaketlerini takdim etmiştir. Kendilerine bu inceliklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Nis

TÜBİTAK Lise Öğrencileri Proje yarışmasında, Kimya alanında 2 projemiz İStanbul Asya Bölge Finali 1. si olarak, Türkiye finallerinde yarışmaya hak kazanmıştır.

Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenimizi kutlarız.

Proje 1: FARKLI DOĞAL KAYNAKLARDAN ELDE EDİLEN MİKROFİBER SELÜLOZ İLE GÜÇLENDİRİLMİŞ YENİ TİP PVA-BORAKS HİDROJELLERİNİN KENDİ KENDİNİ İYİLEŞTİRME ÖZELLİKLERİNİN İNCELENMESİ

Öğrenci: ÇAĞAN METERİS

Danışman Öğretmen: İsmail ATEŞ

Proje 2: YAPAY ANTİKORLAR : AMİN FONKSİYONLU KUANTUM NOKTALARI SENTEZLENEREK ÇEVRESEL ALDEHİT KİRLETİCİLERİN TESPİTİNE YÖNELİK MİKRO-AKIŞKAN SENSÖRLERİN GELİŞTİRİLMESİ VE MATEMATİKSEL YAKLAŞIM İLE MODELLENMESİ

Öğrenci: MEHMET SERTAÇ ÇEKÜÇ

Danışman Öğretmen: İSMAİL ATEŞ

 

 

Nis

Mesleki ve Teknik Egitimde 1000 Okul Projesi-BİLSEM işbirliği kapsaminda İbrahim Mütefertika MTAL'ye 1 keman Keman ve 3 gitar, öğrencilerin kullanımı için müdür yardımcılarına teslim edilmiştir.

Nis

TÜBİTAK Bilim Olimpiyatlarında ve Türk Zeka Vakfının düzenlediği Zeka Oyunları Turnuvası Ortaokullar kategorisinde başarı gösteren öğrenci ve öğretmenlerimize Ataşehir Kaymakamı Sn.İsmail Hakkı ERTAŞ tarafından belge , plaket ve madalyaları verildi.

Kaymakamımız Sn İsmail Hakkı ERTAŞ'a ve kendisini ziyaretimizde bizleri yalnız bırakmayan İlçe Milli Eğitim müdürümüz Sn İsmail GÜNDAY'a ilgi ve destekleri için teşekkür ederiz.