Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin düzenlediği girişimcilik ve start-up alanındaki ‘Projektör 2024’ çağrısında kurumumuz öğrencilerinden Elifnaz GÜMRÜKÇÜ’nün danışman öğretmeni Filiz KANSU ÇELİK ile birlikte hazırlamış olduğu projesi 1017 başvuru arasından ilk 60 proje içerisine girerek finalist olmaya hak kazanmıştır. Sevgili öğrencimize ve danışman öğretmenine başarılar diliyoruz.
Sakarya’da düzenlenen 55. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri bölge finalinde 3 başarı!
Türk Dilive Edebiyatı alanında 2.’lik, Fizik alanında ve Sosyoloji alanında 3.’lük kazanan Öğrencilerimizi danışman öğretmenleri EVRİM KAYAPINAR, İSMAİL ATEŞ, SELİM ÖKMEN’i tebrik ederiz.
Türk Dili ve Edebiyatı :
ELA YANOĞLU
YAVUZ CEMİL YILMAZ
Fizik:
ZEYNEP ECE ACAR
ELA MUMCU
İREM AĞABAY
Kimya:
YAVUZ EFE SANCAK
Kurum Uçak Bakım/Uçak Elektroniği Öğretmnei Serkan TEKŞEN koordinesinde Destek sınıflarımızla Bilim ve Teknoloji Haftası etkinlikleri kapmanıda pano hazırlandı. Sürece destek veren sevgili öğrencilerimize ve öğretmenimize teşekkrü ederiz.
Uluslararası Stemolympiad yarışması kapsamında Kodlama, Matematik, Fen ve Mühendislik alanlarında yarışmaya katılan, yarı final ve final yarışmalarından başarılı olan öğrencilerimiz 2 Altın, 3 Gümüş, 3 Bronz ve 3 Onur Madalyası kazandılar.
Kodlama alanında; Ayça Gülşen AL: ALTIN MADALYA,
Matematik alanında; Ateş Özkan: ALTIN MADALYA, Erhan SOLMAZGÜL: GÜMÜŞ MADALYA, Ömer Taha KIZILBAĞLI: GÜMÜŞ MADALYA,
Fen Bilimleri alanında; Rüzgar Mehmet BAHAR: BRONZ MADALYA,
Mühendislik alanında; Ömer Doruk DURUER: GÜMÜŞ MADALYA, İpek Fazlıoğlu: BRONZ MADALYA, Ali Kerem AVCI: BRONZ MADALYA, Berra KARAER: ONUR MADALYASI, Arın KAÇAR: ONUR MADALYASI, Ayşe Naz HALICI: ONUR MADALYASI kazandılar.
Öğrencilerimiz 10-16 Temmuz 2024 tarihinde Hollanda Hague ‘de düzenlenecek STEM Büyük Final etkinliğine katılmaya hak kazandılar.
Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenleri EYUP SUCU’yu tebrik eder, başarılarının dünya turnuvalarında da devam etmesini diliyoruz.
2024 MATBEG sınavında %5’lik dilime giren öğrencilerimizi ve süreci takip edip öğrencileri yönlendiren matematik öğretmenleri DİLEK KOÇ'u tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
3.Sınıf
Leo Okyanus Düştegör
Arda Uras Aldemir
4.sınıf
Eray Çobanoğlu
6.Sınıf
Ateş Özkan
Erhan Solmazgül
Ece Duru Özkan
TZV İstanbul il sonuçları açıklandı!
5. 6. VE 9. sınıflarımızın her biri bölge finaline katılmaya hak kazandı. 6. sınıflarımız İstanbul 2.'si oldular.
5. sınıflar: SİMA AKSU - DOLUN ILGAR ERKAL
6. sınıflar:ATEŞ ÖZKAN-ERHAN SOLMAZGÜL-MUHAMMED ENES KARA
9. sınıflar:ONUR CAN TİRYAKİ-DERİN AYATA-ELİF ÖVET
TZV İstanbul il sonuçları açıklandı!
2-3 ve 4. sınıflarımızın her biri bölge finaline katılmaya hak kazandı, 3. sınıflarımız İstanbul 2.’si oldular.
2. sınıflar:CAN BULUCU-EFE GÜNAY-METİN AREN IŞIK
3. sınıflar: ECE VARDAR-LEO OKYANUS DÜŞTEGÖR-TOPRAK AYAZ ASLAN
4. sınıflar: BAHAR SENA KARAKOYUN-EMRE KAAN TUĞLACI-ERAY ÇOBANOĞLU
TÜBİTAK 55. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Bölge Finaline seçilen 4 proje iledavet edildik. Başarılı öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerimizi tebrik ederiz.
Öğrencilerimize ve danışman öğretmenleri EVRİM KAYAPINAR, İSMAİL ATEŞ, SELİM ÖKMEN ve SERAP KİLCİ'ye 4-6 Mart tarihlerinde yapılacak olan bölge sergisinde başarılar dileriz.
İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen ‘Eğitimde Yapay Zekâ Zirvesi’nde projemiz sergilenmeye hak kazandı.
Fen Bilimleri öğretmenimiz Gülsüm Yasemin UZ danışmanlığında uygulanan “Yapay Zeka Uygulamaları Çağında Dil ve Kültürel Miras : Atasözleri Örneği" projemizi hazırlayan öğrencilerimizi tebrik ederiz.
Müzik Birimi öğrencimiz Ömür Uludağ, Jugend Musiziert tarafından geçen yıl 60.sı düzenlenen müzik yarışmasında Solo Piyano dalında Türkiye birinciliginden sonra Mısırda yapılan yarı finalde de bölge birincisi olduktan sonra Almanya Finalinde Dünya 3.sü olmuş, öğrencimiz Ömür Uludağ, tekrar bu yıl düzenlenen yarışmaya Piyano Eşlik dalında katılarak Türkiye 1.si olmuştur.
Öğrencimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.
Destek grupları öğrencilerimiz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan “Dönem Sonu Faaliyet Haftası”kapsamında çeşitli etkinlikler hazırladılar. Öğrencilerimiz ilgi ve yetenek paylaşımları yapıp bilimsel, sosyal, sanatsal, kültürel alanda faaliyetler içerisinde bulunarak haftayı dolu dolu geçirdiler, akran öğrenmesi gerçekleştirerek aralarındaki olumlu duyguları pekiştirdiler.
Bilgisayar Olimpiyat sınavında iki madalya kazandık.
15-21 Aralık 2023 tarihinde Ankara'da düzenlenen 31. Bilim Olimpiyatları Bilgisayar Olimpiyatı İkinci Aşama Sınavında derece alan öğrencilerimiz: Aybars Kuzu Gümüş Madalya ve Berkay Top Altın Madalya kazandılar.
Öğrencilerimiz Nehir Karatopcu, Aybars Kuzu ve Berkay Top; Kış Okuluna ve Takım Seçme Sınavına girmeye hak kazandılar.
Danışman öğretmenimiz Eyup SUCU!ya ve başarılı öğrencilerimize takım seçme sınavlarında başarılar dileriz.
Prof Dr Ahmet Talat Saygaç hocamızın “Gelen Kuşakların Uzaydaki Kariyeri” konulu semineri tüm salonu doldurdu.
Hocamıza çok teşekkür ediyoruz.
Kurumumuz Psikolojik Danışmanı Hatice UÇGUN ve Müdür Yardımcımız Süleyman AKTI ile Ataşehir Rehberlik ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle Bilim ve Sanat Merkezi'ni tanıtmak, uygulama süreci hakkında bilgilendirmede bulunmak üzere Ataşehir ilçesi ilkokullarına BiİLSEM Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi.
Bilim ve Sanat Merkezi Tanılama Uygulaması ile ilgili tüm sorularınızı öğrencinin devam ettiği İlkokullara sorarak bilgi alabilirsiniz.